Naperőművet szakértőktől!
Energia a jövőnkért: Naperőművek tervezése és építése a fenntartható energiamegoldások előmozdításáért.
2022-ben az energiaárak drasztikusan megemelkedtek Európa-szerte. A vállalkozások és számos országban a lakossági fogyasztók is a ‘70-es éveket idéző energiaválsággal találták szembe magukat. A villamos energia esetében 2021. május 1-jén az egyéves határidős ár megawatt-óránként 60,4 euró volt, a 2022. július 6-án kialakult ár ehhez képest 515,4 százalékkal magasabb. A helyzet azóta némileg javult, mindenki keresi a megoldást az olcsóbb, kiszámíthatóbb energiabeszerzésre. A napelemek gyors technológiai fejlődésének köszönhetően a naperőművek jelentik a kiutat a szorult helyzetből.
A PPA (angolul Power Purchase Agreement, magyarul áram vásárlási megállapodás) jellemzően egy hosszú távú, 15-20 évre szóló villamosenergia adás-vételi szerződés, ahol jellemzően a megújuló forrásból származik az energia.
Ez a megállapodás a zöldenergiát termelő cég és az energiát vásárló vállalat között jön létre, így utóbbi tőkelekötés nélkül juthat áramhoz. A PPA célja, hogy a felek a hagyományos kereskedelmi szerződéseknél hosszabb időre rögzítsék az energia árát, így kiszámíthatóbb lesz az energiaköltség. További előny, hogy ez a konstrukció hozzájárul fenntarthatósági célkitűzésekhez. A PPA konstrukciók két fő típusa az on-site és az off-site konstrukció.
On-site szerződésről akkor beszélünk, ha a termelendő energia fogyasztójának telephelyén épül naperőmű, de nem a vállalat a beruházó, hanem a projekt külső finanszírozásból valósul meg, a felhasználó pedig vállalja, hogy előre megállapodott áron veszi át az ott megtermelt villamos energiát.
Off-site szerződés esetében nem a fogyasztási helyszínen létesül az erőmű, hanem valahol máshol termel be a hálózatba, majd a villamos energia egy kereskedő segítségével jut el a fogyasztóhoz ennek a szállítás költségével együtt.
Az EBH Solar készséggel vállalja naperőművek telepítését nagyvállalatok számára.
A kapcsolatfelvétel után megvizsgáljuk az igényeket és főbb lehetőségeket, majd személyes konzultációt kérünk.
Az elsődleges adatfeldolgozás, a fogyasztási profil alapján megvizsgáljuk a napelemes rendszer termelési és elhelyezési lehetőségeit szimulációt készítünk és tájékoztatjuk Önt a lehetőségekről.
Ezt követi a tervezői felmérés és a megvalósíthatósági tanulmány.
Kollégánk személyes találkozó során bemutatja a tervezett naperőmű működését, a termelési görbéket, műszaki és gazdasági szempontból is, ismerteti az optimális konstrukciókat.
Ennek kiválasztása után elindítjuk az engedélyeztetési folyamatot, megkezdjük a részletes tervezést és az áramszolgáltatói jóváhagyás után megkezdjük a naperőmű kivitelezését. A kivitelezést követi a rövid próbaüzem, majd az áramszolgáltató munkatársainak jelenlétében megtörténik az üzembe helyezés – és máris lehet élvezni a zöldenergia előnyeit!