Naperőművet szakértőktől!
Energia a jövőnkért: Naperőművek tervezése és építése a fenntartható energiamegoldások előmozdításáért.
Telefon: +36 1 220 6149
1107 Budapest, Fogadó u. 4. (“A” épület)
Email Address:
ebhinvest@ebhinvest.hu
Ha kérdése van hozzánk, nézze meg, hogy válaszoltunk-e rá az alábbiakban.
A legtöbbször feltett kérdésekre talál már válaszokat.
Monokristályos napelemek: Ezek a panelok a legmagasabb hatékonyságúak, mivel a monokristályos szilíciumból készülnek. Kiválóan teljesítenek jó fényviszonyok mellett.
Polikristályos napelemek: Ezek a napelemek gazdaságosabbak, mint a monokristályosak, de általában kisebb hatékonysággal rendelkeznek. Még mindig jó választás lehet a napenergia termeléshez.
Amorft (vagy szálköteges) szilícium napelemek: Ezek a panelek rugalmasak és könnyen alkalmazhatók különböző felületeken. Azonban általában alacsonyabb hatékonyságúak.
Cink-oxid (CIGS) napelemek: Környezetbarát és olcsó gyártási folyamat jellemzi ezeket a paneleket, de még mindig növekvő technológiai fejlesztésekre van szükségük a hatékonyság javításához.
CdTe (kadmium-telúrid) napelemek: Ezek a napelemek egyre népszerűbbek az alacsony költségeik és jó hatékonyságuk miatt.
Hibrid napelemek: Ezek a rendszerek különböző típusú napelemeket kombinálnak a maximális hatékonyság és termelés érdekében.
Kombinált napelem és hőszivattyú rendszerek: Ezek a rendszerek egyszerre termelnek elektromos energiát és hőt, így két energiatermelési mód kombinációja.
Az ideális napelem típusa attól függ, hogy milyen célból szeretnénk használni, milyen a rendelkezésre álló hely és költségvetés, valamint az éghajlati viszonyok.
Az akkumulátorokat napelemrendszerekhez általában a következő lépések szerint lehet hozzáadni:
Kiválasztás és méretezés: Először is meg kell határozni, hogy milyen méretű akkumulátort szeretnénk használni a napelemrendszerrel. Ennek megállapításához figyelembe kell venni a napelemek maximális energia termelését, a napi energiafogyasztást, valamint az esetleges tartalékot az esős vagy felhős napokra.
Inverter: A napelemek által termelt egyenáramot (DC) át kell alakítani váltakozó árammá (AC), amelyet az otthoni elektromos rendszerünk használ. Ehhez egy inverterre van szükség. Az inverternek támogatnia kell az akkumulátorokkal való működést.
Akkumulátor telepítése: Az akkumulátort megfelelően kell telepíteni és bekötni a napelemrendszerhez és az inverterhez. Fontos, hogy a kábeleket és a csatlakozásokat szakszerűen végezzék el.
Töltő szabályozó: Az akkumulátorokat gyakran egy töltő szabályozóval kell használni, hogy megakadályozza a túltöltést vagy túlmerítést, ami károsíthatja az akkumulátorokat. A töltő szabályozó beállítása a használt akkumulátortípustól függ.
Üzemeltetés és karbantartás: Fontos rendszeresen ellenőrizni az akkumulátorok állapotát, a töltési és kisütési ciklusokat, és szükség esetén karbantartást végezni, például tisztítani vagy cserélni az akkumulátorokat.
Figyelemmel kísérés: Hasznos lehet egy monitorozási rendszer telepítése, amely lehetővé teszi a napelemrendszert és az akkumulátorokat érintő teljesítmény és állapotfigyelést. Ez segít optimalizálni a rendszer teljesítményét és időben észlelni bármilyen problémát.
Fontos megjegyezni, hogy az akkumulátorok hozzáadása a napelemrendszerhez további költségekkel jár, és a rendszer tervezése és telepítése szakértelmet igényel. Ennek ellenére az akkumulátorok lehetővé teszik az energiatárolást, amely segíthet az önfenntartó rendszerek létrehozásában és az elektromos energia elérhetőségének növelésében olyan időszakokban, amikor a napelemek nem termelnek elegendő energiát.
Akik már ügyfeleink