Röviden a bifaciális napelemekről
Amikor a napelemek felszereléséről van szó, a cél mindig az, hogy a rendszert úgy tervezzük meg, hogy a lehető legtöbb napenergiát termelje.
Amikor a napelemek felszereléséről van szó, a cél mindig az, hogy a rendszert úgy tervezzük meg, hogy a lehető legtöbb napenergiát termelje.
A 2023–2027-es napenergia globális piaci kilátásai átfogó áttekintést nyújtanak a napenergia-szektor közelmúltbeli teljesítményéről és jövőbeli kilátásairól.
Idézetek a McKinsey Direct 2023-as tanulmányából „Mivel Európa szél- és fotovoltaikus (PV) energia iránti kereslete 2030-ra – azaz kevesebb, mint 6 év múlva – több mint duplájára nő, az iparágnak nehéz lesz időben fellépnie – hacsak nem talál új módot tőkeprojektek megvalósítására.”
A napelemes rendszer a nap energiáját használja fel és alakítja át villamos energiává. Jogosan merül fel a kérdés, hogy mi a helyzet a napelemekkel télen, amikor a napsütéses órák száma kevesebb, gyakrabban takarják felhők az amúgy is alacsonyabban járó napot. Nézzük, milyen a napelem működése télen!
Kezdjük a rossz hírrel: a technológia jelenlegi állása szerint minden, a piacon széles körben elterjedt napelem panel viszonylag alacsony hatásfokkal dolgozik. És most a jó hír: a hatásfok nem azonos a teljesítménnyel. Vagyis amíg a napelemes rendszerünk hozza a kívánt teljesítményt, tehát optimális működés mellett kiváltja
A napelem fajtái ma már igen színes képet festenek, így a szakmában kevésbé jártas vásárlók könnyen eltévedhetnek a sűrű napelem-mezőn. Mai bejegyzésünkben sorra vesszük, hogy milyen típusokkal találkozhatunk a piacon, és ezek milyen előnyökkel és hátrányokkal bírnak. Mi a napelem? A napelemek a nap energiáját alakítják